• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

  • Gliwice biegają!

  • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

  • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2020 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

2020 biegmrowkiNasza historia zaczyna się w górach. Beskidzka Trasa Kurierska „Jaga-Kora” to rekonstrukcja historycznego szlaku kurierskiego z czasów II wojny światowej, prowadzącego przez teren Beskidu Niskiego. Trasę tę 45 razy przemierzył legendarny kurier Jan Łożański. Na trasie tej zorganizowano ultramaraton, w którym do pokonania było 105 km. 2 sierpnia trasę tę pokonał w ciągu 17 godzin 32 minut nasz reprezentant-sympatyk Krzysztof Ćwiertnia, zajmując 1. miejsce w kategorii weteranów.

Dwa dni później, w niedzielę na 21-kilometrowej trasie Wierzchosławickiego Biegu z Mrówką wystartowały nasze dwie zawodniczki: Wioleta Brychcy i Anna Kocielska. Wioleta zajęła 3. miejsce w kategorii K3, Ania 6. miejsce w kategorii K2.

Na koniec znów góry. W wirtualnym biegu ATTIQ Virrrtual Ultra Challenge nasz reprezentant Jacek Olszewski pokonał w ciągu miesiąca dystans 210 km i 2.195 m różnicy wysokości.

Gratulujemy!

2020 sewillaKończy się luty, a sezon biegowy już w pełni. Silna ekipa Pędziwiatra wyruszyła na poszukiwanie wiosny i znalazła ją w słonecznej Sewilli. Tam właśnie odbył się w niedzielę 23 lutego Zurich Maraton de Sevilla, który ukończyła czwórka naszych reprezentantów:

- Wioleta Brychcy - 03:58:58

- Wojciech Holona - 03:02:37

- Grzegorz Krzystek - 03:36:16

- Marek Dworski - 03:48:13

Gratulujemy!

2020 pszowTrójka dzielnych Pędziwiatrów wystartowała 26 stycznia w XII Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Pszów na dystansie 12 km: Wioleta Brychcy, Wojciech Holona i Andrzej Smuda. Dwoje z nich stanęło na pudle: Wioleta trzecia, a Wojtek pierwszy w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy!

Oto my

Nasze starty